Noutati din May 22nd, 2018

Primaria orasului Zarnesti organizeaza, de Ziua copilului, 01.06.2018, o serie de activitati sportive, la care vor participa unitatile de invatamânt din localitate.

Joi, 31 mai, se vor desfasura, incepând cu orele 9.00, intreceri de fotbal (ora inceperii-9.00) si handbal (ora inceperii-10.30) si baschet(ora inceperii-9.45) in sala de sport tohan blocuri iar vineri, 1 iunie, se va desfasura traditionalul concurs de ciclism, in cartierul tohan blocuri, in zona fântânii arteziene de pe strada ciucas, incepând cu orele 9.30.

La concursul de ciclism pot participa si copii din localitate care invata in unitati scolare din alte localitati sau cei din alte localitati, care invata la scoli din orasul zarnesti, cu conditia ca, la inscriere (inclusiv in ziua concursului), sa poata prezenta adeverinta medicala (din care sa rezulte ca este apt de participare), valabil fiind inclusiv acordul medical necesar la desfasurarea orelor de sport din cadrul scolii, cartea de identitate sau certificatul de nastere care sa dovedeasca ca este domiciliat in localitate si vârsta, pentru incadrarea in categoria de participare corecta, sa posede casca de protectie, avizul parintelui sau tutorelui insotitor si bicicleta in stare tehnica buna.

In speranta unei celebrari placute a vitalitatii tineretii, va invitam sa asistati si sa incurajati, cu entuziasm dar fara stridenta, aceste manifestari !

Anunt participare
Dispozitie