Fundatia VILLA ZERNESIS, infiintata in anul 2011 are ca unic scop colectarea de fonduri in vederea sprijinirii activitatii Spitalului “Dr Tiberiu Sparchez”.

Din directionarea valorii de 2% din impozitul pe veniturile obtinute in anul 2015, s-a strans suma de 26.808,98 Ron, ce a fost folosita la achizitionarea unei masini de gatit, o hota profesionala si trei frigidere pentru dotarea bucatariei Spitalului orasenesc “Dr Tiberiu Sparchez” .

Primaria orasului Zarnesti multumeste pe aceasta cale cetatenilor si spera ca mai multi contribuabili vor completa cereri de directionare a 2% din impozitul anual in anul 2019. Pentru aceasta gasiti formularul AICI. Dupa completare, puteti depune formularul la Administratia Fiscala corespunzatoare domiciliului dumneavoastra, sau la sediul Primariei.