Cu ocazia sarbatorilor de iarna, Consiliul Local si Primaria orasului Zarnesti pastreaza traditia oferind cateva daruri copiilor din Orasul nostru.

Astfel, toti prescolarii care frecventeaza cursurile gradinitelor, isi incep vacanta de Craciun bucurandu-se de cadourile primite din partea Primariei Zarnesti.

Totodata, in Tohanul Vechi, in data de 25.12.2014, va avea loc un Spectacol de Craciun in aer liber, devenit traditie, unde vor participa grupuri de copii din orasul Zarnesti precum si artisti renumiti, si unde locuitorii se intalnesc pentru a se bucura de spiritul sarbatorii, de a-si ura sarbatori fericite.

Spiritul Craciunului va fi animat de Grupul Floare de Colt , Simona Nae, si de Traian Ilea si Valeria Codorean.